Kada verta rinktis šilumos siurblį oras - vanduo?

Šilumos siurblį finansiškai verta rinktis kada nėra atvestos dujos iki pat namo. Iš patirties, dujų privedimas nuo gatvės iki namo kainuoja apie 2000-3000€. Be privedimo reikia įsirengti dujinę katilinę. Pati pažangiausia ir patikima katilinė su įrengimu kainuoja 5200€. Patikimas ir modernus šilumos siurblys su pastatymu kainuoja apie 6000€.

Lyginant šilumos siurblio ir dujinės katilinės vidutinę mėnesio šilumos kainą, šilumos siurblys yra apie 10-15€ ekonomiškesnis. Papildomai, statant namą ir tinkamai susitvarkius dokumentus, valstybė gali kompensuoti 15-20% įrenginio vertės.

Be finansinės naudos, modernūs šilumos siurbliai turi papildomą pasyvaus vėsinimo funkciją. Tai reiškia, kad įrenginys gali namus ne tik šildyti, bet ir vėsinti. Vasaros metu tai leidžia sukurti komfortabilų klimatą nepatiriant papildomų išlaidų kondicionierių pirkimui ir statymui.

Lyginant su dujinių katilinių rengimu, šilumos siurblį pastatyti yra paprasčiau ir užtrunka mažiau laiko.

Vitocal 1112-min

Kaip rinktis oras - vanduo šilumos siurblį?


Warning: Undefined array key "sub_pavadinimas" in /home/plbera/domains/plumbera.lt/public_html/wp-content/themes/plumbera-child/page-silumos-siurbliai.php on line 43

Tam, kad apskaičiuotume reikalingą šilumos siurblio galingumą, reikia atkreipti dėmesį į šiuos faktorius

 • Koks yra pastato energinis efektyvumas
 • Koks yra namo dydis, kiek jame yra aukštų
 • Kiek san. mazgų.
 • Kiek yra praustuvų, dušų, vonių
 • Kiek yra gyventojų

Atsakius į šiuos klausimus galima preliminariai paskaičiuoti kiek energijos jūsų namui reikės. Skaičiavimo formulę galite rasti DUK skiltyje.

Šilumos siurblio veikimo principas

Šilumos siurblys – įrenginys, kuris iš aplinkos (oro, vandens, grunto) sukauptą energiją perduoda gyvenamosios patalpoms, užtikrindamas sklandų šildymo tiekimą.
Populiariausias šilumos siurblių tipas yra Oras – Vanduo. Pagrindinė šio siurblio dalis yra išorinis įrenginys, kuris ima šilumą iš išorės (lauko) ir perduoda ją į vidų. Ši sistema gali šildyti ne tik orą, bet ir vandenį, per šildomų grindų sistemas bei radiatorius tiekdama šilumą į patalpas.

Gamintojai

Svarbu žinoti kuris gamintojas turi gerą servisą, nes prastesnis servisas gali sugadinti ne vieną gražią dieną. Įsivaizduokit, kad per Kalėdas, kai visi eina praustis, name yra šildomos grindys, įrenginys išmeta klaidą, kad trūksta karšto vandens. Jūs skambinat į aptarnavimą ir girdite užimtumo signalą arba auto įrašą – “Švenčių metu aptarnavimas nedirba”.

Garsas

Išorinis šilumos siurblio blokas skleidžia garsą. Priklausomai nuo įrenginio gamintojo ir modelio garsumas yra tarp 40 iki 100 decibelų. Dirbant normaliu galingumu galima tikėtis 60 db garsumo. Garsiausias įrenginys dirba vos įjungtas.

Pasirinkus neteisingą išorinio bloko vietą, garsas gali trukdyti jūsų namo gyventojams bei kaimynams. Išeinanti garso banga gali atsimušti į tvorą ir grįžti atgal į jūsų namą. Esant nedideliam atstumui tarp namų ir nesant jokių kliūčių, garso banga gali pasiekti kaimynų langus. Norint išvengti nemalonių situacijų reikia gerai apgalvoti išorinio įrenginio vietą.

Šilumos siurblių montavimas

Montavimo darbų garantija

Mūsų atliktiems darbams yra suteikiama 5 metų garantija. Dirbame 12 metų ir turime viską, kad galėtume suteikti tokio laikotarpio įsipareigojimus. Darbų garantija galioja hidraulinei daliai. Įrangos montavimui renkamės kokybiškas medžiagas, kurių gamintojai duoda garantijas. Garantinio aptarnavimo atveju gedimą taisome iš savo lėšų, todėl stengiamės viską atlikti gerai iš pirmo karto, kad ir jums, ir mums būtų ramu.

Techninis aptarnavimas

Tam, kad įrenginys ir jo hidraulinė dalis turėtų garantiją, yra būtina atlikti aptarnavimo darbus kas metus. Pirmais metais aptarnavimus paprastai atlieka įrenginio gamintojas, vėliau juos atlieka montavimo įmonė. Kartais įrenginio gamintojas neteikia techninių aptarnavimo, todėl tokiais atvejais atliekame aptarnavimus ir pirmaisiais metais.

Tinkamos vietos parinkimas

Viena svarbiausių užduočių montavimo metu yra išrinkt išorinio bloko vietą. Jo skleidžiamas garsas neturi kelti diskomforto gyventojams ir aplinkiniams. Vamzdžio tarp abiejų elementų ilgis gali siekti iki 15 m. Kuo ilgesnis vamzdis, tuo labiau dėvisi įrenginio kompresorius ir tai daro įtaką ilgaamžiškumui. Montuodami įrangą mes atsižvelgsime į šiuos niuansus ir išrinksime tinkamą šilumos siurblio vietą.

Šildymo projekto parengimas

Statant namą yra būtina turėti šildymo projektą. Perkant medžiagas ir darbus iš mūsų įmonės, šildymo projekto paruošimas nieko nekainuos. Suprojektuosime kiekvienos patalpos grindinį šildymą, visą tai vaizdžiai parodysime ir apskaičiuosime medžiagų bei darbų kainą. Projektą paruošime per mėnesį laiko.

D.U.K

Kokių rūšių būna šilumos siurbliai ?

Šilumos siurbliai būna kelių tipų : Oras – oras, oras – vanduo, gruntas – vanduo.
Oras – oras siurblys panašus į kondicionierių, montuojamas išorinis ir vidinis blokai, tarp kurių vidinis blokas atiduoda šilumą/šaltį į patalpą.

Oras – vanduo, tai siurblys, kurio oro energija imama iš lauko ir perduodama per kompresorių, o vidinis blokas generuoja energiją ir perduoda ją į vandenį šildymui.

Gruntas – vanduo, tai siurblys, kurio šilumos šaltinis yra įkastas grunte arba įleistas vandens telkinyje ir perduodantis savo energiją į vidinį bloką namui šildyti.

Ar šilumos siurblys gali ruošti karštą vandenį ?

Taip, šilumos siurblys gali būti ir su integruotu vandens pašildymu ir be integruoto vandens pašildymo. Tai priklauso nuo klientų poreikio.

Kas nusako šilumos siurblio efektyvumą?

Priimta, šilumos siurblių efektyvumas nusakomas veikimo koeficientais COP (Coefficient of Performance) ir SCOP (Seasonal Coefficient of Performace). SCOP parodo, koks vidutiniškai per metus gaunamas šilumos kiekis, sunaudojus 1 kWh elektros energijos. Kuo šis skaičius didesnis, tuo šilumos siurblys efektyvesnis

Kada rinktis oras-oras sistemą?

Oras-oras sistema šildo tik vieną patalpą, tad geriausiai tinka ten, kur yra viena didelė erdvė. O oras-vanduo šildymo sistemą rekomenduojama įrengti standartinio išplanavimo su daug atskirtų erdvių namuose ar butuose, nes ji gali šildyti daug patalpų vienu metu. Oras-oras šilumos siurblius galima derinti su visomis įprastinėmis šildymo sistemomis, taip sumažinant šildymo kaštus, pagerinant patalpų orą ir užtikrinant tinkamą patalpų mikroklimatą. Tai puikus pasirinkimas taupiam patalpų šildymui.

Ar brangu šildyti patalpas šilumos siurbliu?

Renkantis šilumos siurblį aktualiausias kriterijus yra jo naudingumo koeficientas, vadinamas COP (angl. Coefficient Of Performance). COP – yra šildymo efektyvumo koficientas. Jei COP yra 4, tai reiškia, kad elektros sąnaudų ir šilumos santykis yra 1:4. Sunaudojus dalį elektros, likusi nauda, kurią sugeneruoja šilumos siurblys, yra gaunama iš aplinkos.

Jeigu jūsų siurblys yra 10kW galingumo, o COP prie -7 laipsnių lauko temperatūros yra 4,2 , reiškia, kad valandinės elektros sąnaudos atiduodant 10 kW šilumos galios bus 10 / 4,2 = 2,38 kW

Tai yra vienas iš svarbiausių rodiklių, kuris parodo šilumos siurblio efektyvumą. Kuo aukštesnis COP prie žemesnės lauko temperatūros, tuo mažesni kaštai bus šaltomis žiemos dienomis.

Ar galima kombinuoti su kieto kuro katilu?

Šilumos siurbliai oras-vanduo gali veikti ir kombinuotoje šildymo sistemoje kartu su granuliniu katilu.

Ar tinka šilumos siurblys radiatoriams?

Kuo žemesnės temperatūros vanduo paduodamas į šildymo sistemą, tuo šildymas bus ekonomiškesnis. Grindinis šildymas yra tinkamiausias bet kokio tipo šilumos siurbliams, tačiau pati sistema gali gerai veikti ir su radiatoriniu šildymu – tik radiatoriai turi būti parinkti žematemperatūrei šildymo sistemai. Žinoma, šildymo sistema taip pat gali būti ir mišri.

Kokie šilumos siurblio oras-vanduo privalumai?
 • paprasta integruoti į jau esamą bet kurią kitą įprastinę šildymo sistemą bei karšto vandens ruošimo sistemą;
 • vasaros metu oras-vanduo šilumos siurblys ruošia vandenį buitiniam vartojimui ypač mažomis sąnaudomis.
 • lengva pajungti prie radiatorinės ar grindinio šildymo sistemos;
 • sumažėja išlaidos šildymui;
 • tai ekologiška šildymo sistema neišskirianti CO2 į aplinką;
 • katilinėje nebus dulkių, triukšmo ir pelenų;
 • montuojant šilumos siurblį nereikalingi jokie žemės darbai, nereikia kamino bei kuro saugyklos;
 • kompaktiškas išorinis bei vidinis blokas;
 • šilumos siurblys oras-vanduo – tai nereikalaujantis priežiūros įrenginys, todėl galite palikti namus net ir ilgesniam laikui.
 • automatinis paleidimas, sustabdymas ir atitirpinimas, kuriam nereikia specialaus dėmesio.
 • veikimas bet kokiomis oro sąlygomis. Šilumos siurblys veikia esant aplinkos oro temperatūrai nuo -25°C iki +40°C, nepriklausomai nuo metų ar paros laiko bei oro sąlygų (apsiniaukę, lietus ar sniegas);

NERADOTE JUS DOMINANČIO ATSAKYMO? KLAUSKITE MŪSŲ SPECIALISTŲ

Klausti