Šilumos siurbliai oras-vanduo, oras-oras

Ką reiškia šilumos siurblys?

Tai įrenginys naudodamas atsinaujinančius gamtinius išteklius paverčia juos energija, kurią Jūs panaudojate savo namų šildymui.

Kodėl verta rinktis šilumos siurblį?

Įrenginys elektros pagalba naudodamas orą, gruntą arba vandenį stipriai sumažins Jūsų sąnaudas būsto ar vandens pašildymui. Patalpos, kuriose įrengtas šilumos siurblys atrodo moderniai bei estetiškai. Nereikia sandėliuoti kuro.

Kokie būna šilumos siurbliai?

Šilumos siurbliai skirstomi į kategorijas:

  • Oras – Oras
  • Oras – Vanduo
  • Gruntas – Vanduo (geoterminis)

 


ŠILUMOS SIURBLIAI ORAS – ORAS

 

Šio tipo šilumos siurblius sudaro išorinis įrenginys ir viena arba daugiau vidinių dalių. Išorinis įrenginys ima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją viduje esančioms dalims, kurios, veikiamos ventiliatoriaus, paskleidžia tą šilumą viduje. Radiatorių su šio tipo siurbliais sušildyti neįmanoma. Nukritus lauko temperatūrai, sumažeja siurblio efektyvumas. Oro siurblys paprastai gali sutaupyti apie 30-50 procentų šildymo išlaidų (neskaičiuojant vandens šildymo išlaidų). Šio tipo šilumos siurbliai yra puikus kitų šildymo sistemų papildymas, pavyzdžiui tiesioginio veikimo elektrinio šildymo, židinių, krosnelių, dujinių katilų. Kad sutaupytumėte kaip įmanoma daugiau, svarbu, kad jau esama namo šildymo sistema būtų tinkamai įdiegta, o termodinaminiai davikliai veiktų tinkamai. Siekiant sutaupyti, taip pat labai svarbi vieta, kurioje bus patalpintas šilumos siurblys. Namo išplanavimas turetų būti tinkamas paskirstyti šilumą visuose kambariuose vienodai efektyviai. Vasarą šie šilumos siurbliai dažnai naudojami oro kondicionavimui bei drėgmės sumažinimui, tačiau tuomet sumažėja energijos taupymas. Energijos taupymo požiūriu, šie siurbliai, lyginant su kitomis karšto oro siurblių sistemomis, yra kur kas pigesnė investicija. Svarbu yra tai, kad šie siurbliai valo ir gaivina Jūsų namų orą, taip jį pagerindami.

 

silumos siurbliai oras - oras


ŠILUMOS SIURBLIAI ORAS – VANDUO

 

Šilumos siurbliai ima šilumą iš lauko panašiu principu kaip oras-oras siurbliai, bet užuot orą pavertę šiluma, jie šildo vandenį. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali šildyti tiek vandenį, tiek orą, tiekdami šilumą į namus per šildomų grindų sistemas bei radiatorius. Šilumos siurbliai, sumontuoti išorėje, ima šilumą iš oro. Ši energija sušildo vandenį talpoje, esančią patalpoje. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali sutaupyti apytiksliai 50-60% namui šildyti reikalingos šilumos bei karšto vandens per metus. Netgi esant žemesnei lauko temperatūrai, sutaupoma beveik tiek pat energijos. Įrengti oras-vanduo šilumos siurblį dažniausiai kainuoja mažiau negu įrengti kitokį geoterminį siurblį. Oras-vanduo šilumos siurblys sunaudoja tiek pat energijos, kiek ir geoterminiai šilumos siurbliai. Be to, Jums nereikia gręžti ieškant šilumos šaltinio, o tai reiškia, kad oras-vanduo siurblių įrengimas kur kas paprastesnis.

Ką reiškia šilumos siurblys? Tai įrenginys naudodamas atsinaujinančius gamtinius išteklius paverčia juos energija, kurią Jūs panaudojate savo namų šildymui. Kodėl verta rinktis šilumos siurblį? Įrenginys elektros pagalba naudodamas orą, gruntą arba vandenį stipriai sumažins Jūsų sąnaudas būsto ar vandens pašildymui. Patalpos, kuriose įrengtas šilumos siurblys atrodo moderniai bei estetiškai. Nereikia sandėliuoti kuro. Kokie būna šilumos