Kada verta rinktis šildymą dujomis?

Iš finansinės pusės dujinį šildymą verta rinktis tada, kai dujos jau yra privestos prie namo. Be dujų privedimo nuo trasos iki namo, įrengti dujinę katilinę kainuoja pigiau nei statyti šilumos siurblį oras – vanduo ar geoterminį šildymą.

Kitos priežastys, kodėl nusprendžiama pasirinkti dujinę katilinę yra katilo galingumas, efektyvumas ir funkcionalumas. Be to, tai vienas iš nedaugelio šildymo variantų, kuris reikalauja itin mažai priežiūros – profilaktiką atlikti reikia tik kartą per metus.

 

Dujinių katilinių montavimas

Kaip išsirinkti dujinį katilą?

Dujinio katilo galingumo pasirinkimas

Tam, kad apskaičiuotume reikalingą katilo galingumą, reikia atkreipti dėmesį į šiuos faktorius:

  • Koks yra pastato energinis efektyvumas
  • Koks yra namo dydis, kiek jame yra aukštų
  • Kiek san. mazgų.
  • Kiek yra praustuvų, dušų, vonių
  • Kiek yra gyventojų

Atsakius į šiuos klausimus galima preliminariai paskaičiuoti kiek energijos jūsų namui reikės. Skaičiavimo formulę galite rasti DUK skiltyje. Paprastai skaičiavimus klientams atliekame mes, nes tai yra vienas atsakingiausių momentų. Atsižvelgiame ne tik į išvardintus kriterijus, bet ir į pastato faktinę būklę bei smulkesnius kriterijus. Tiksliems skaičiavimams visada prašome atsiųsti namo planą.

Dujinių katilų tipai

01.

Pakabinami dujiniai kondensaciniai

Katilai, kurie ruošdami karštą vandenį kondensacijos būdu išgauna išmetamose dujose esančią šilumą.

02.

Pastatomi su ketiniu šilumokaičiu

Katilai yra gana didelės galios ir ilgaamžiški, o pakabinami katilai yra ekonomiški, tačiau jų tarnavimo trukmė yra trumpesnė.

03.

Katilai su atmosferiniu degikliu

Kurie degimui naudoja patalpos orą, o degimo produktus šalina per tradicinį kaminą.

Dujinių katilų gamintojai

Renkantis katilą yra labai svarbu pasirinkti patikimą gamintoją. Nuo to labai priklauso įrenginio ilgaamžiškumas ir jo ekonomiškumas.

 

Kokybe pasižymi šie gamintojai: Viessmann, Chappee, Vexus, Bosch. Iš minėtų gamintojų Viessmann galima išskirti kaip kokybiškiausią pasirinkimą. Kiti yra labiau ekonominiai variantai. Kaip patį ekonomiškiausią galima paminėti Knickers gamintoją.

 

Renkantis Viessmann katilus, galima tikėtis 10-20 metų tarnavimo be didesnių remontų.

Dujinės katilinės montavimas

Ventiliacija

Dujinė katilinė turi turėti natūralią ventiliaciją. Natūrali ventiliacija tai nėra langas ar skylė sienoje. Ventiliacija turi būti pravesta per vėdinimo šachtą. Šachtos paprastai būna daromos kamine. Jei kamine nėra šachtos, reikia daryti naują ventiliaciją. Yra įvairių sprendimų kaip spręsti šią situaciją, bet paprastai būna daromas atskiras kaminiukas, kuris išlenda per stogą.

Dujinis katilas turi dūmtraukį. Dūmtraukis turi išeiti į lauką. Jei yra vietos kamine, dūmtraukis vedamas per jį. Jei kamine nėra vietos, katilo dūmtraukis statomas sienoje į lauką. Iš šachtos yra pasiėmamas oras ir per dumtraukį iš katilo išeina garas. Dumtraukį galima pravesti per norimą sieną, tačiau yra tam tikri atstumo apribojimai.

Svarbu žinoti, kad norint montuoti dujinio katilo sistemą privalu laikantis griežtų reikalavimų. Tam, kad galėtume saugiai atlikti šią užduotį esame praėję mokymus bei sukaupę ilgametę patirtį.

Dujų pajungimas

Paruošus katilinę ir turint reikalingus dokumentus (dokumentų sąrašą rasite DUK), reikia eiti į ESO. Atlikus visus reikalavimus ESO pajungia dujas. Jei renkatės mūsų įmonę įrengti jūsų dujinę katilinę, mes paruošiame reikalingus dokumentus ir jums reikia tik nueiti į ESO.

Šildymo projekto paruošimas

Statant namą yra būtina turėti šildymo projektą. Perkant medžiagas ir darbus iš mūsų įmonės, šildymo projekto paruošimas nieko nekainuos. Suprojektuosime kiekvienos patalpos grindinį šildymą, visa tai vaizdžiai parodysime ir apskaičiuosime medžiagų bei darbų kainą. Projektą paruošime per mėnesį laiko.

Dujinių katilinių montavimas

D.U.K

Pagal kokią formulę apskaičiuoti katilo galingumą?

Tam, kad apskaičiuotume reikalingą katilo galingumą, reikia atkreipti dėmesį į šiuos faktorius:

  • Koks yra pastato energinis efektyvumas
  • Koks yra namo dydis, kiek jame yra aukštų
  •  Kiek san. mazgų.
  •  Kiek yra praustuvų, dušų, vonių
  •  Kiek yra gyventojų

Formulė: pastato apskaičiuotas šiluminės galios poreikis * kvadratinio šildomo ploto + galia, reikalinga karšto vandens ruošimui pagal maksimalų suvartojimą.

Wšild.*m2 + Wkaršt. = kW (katilo galia)

Kiek kainuoja kas metiniai techniniai aptarnavimai?

Siekiant išlaikyti šildymo sistemos garantiją būtina atlikti kasmetinius techninius aptarnavimus, kurie užtikrina saugų ir efektyvų sistemos veikimą.
Kasmetinio techninio aptarnavimo kaina – 50 -100 eurų.

Kiek laiko tarnauja dujinis katilas?

Katilo tarnavimo laikotarpis labia priklauso nuo įvairių dalykų: kuro ir oro, kurį įrenginys gauna, patalpos, kurioje įrengtas ir teisingo katilo pasirinkimo atsižvelgiant į namo parametrus. Be šių aspektų taip pat neišvengiamai svarbus techninis aptarnavimas, kuris užtikrina, kad šildymo sistema yra tinkama bei efektyvi.

Vidutiniškai dujiniai katiliai tarnauja apie 10 metų iki pirmųjų remonto darbų.

Kiek kainuoja katilinės įrengimas?

Montavimo kaina yra nuo 300 iki 700 eurų (+PVM) priklausomai nuo katilinės struktūros.

Kokių dokumentų reikia einant į ESO?
  • Vartotojo dujų sistemos projekto kopija;
  • Vartotojo dujų sistemos statybos techninio paso kopija;
  • Požeminių dujotiekių geodezinė nuotrauka (grafinis ir skaitmeninis formatas);
  • Valstybinės energetikos inspekcijos išduota pažyma apie vartotojo dujų sistemos atitiktį norminių teisės aktų reikalavimams;
  • Prieš dujų paleidimą į vartotojo dujų sistemas turi būti parengti reikalingi dokumentai, nurodyti vartotojo dujų sistemos statybos techniniame pase, dūmtraukių ir vėdinimo sistemos patikros bei dūmtraukio įdėklo, dūmtraukio-ortakio įrengimo aktai, kurių formos nustatytos Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklių (Žin.,2012, Nr.3-96) 11 priede.
Išsiplėtimo indas. Ar man jo reikia?

Išsiplėtimo indai yra skirti naudoti centrinio šildymo sistemoms. Taip pat išsiplėtimo indai naudojami vėsinimo / kondicionavimo sistemose. Išsiplėtimo indas turi membraną, atskiriančią orą indo viduje nuo šildymo / šaldymo sistemos vandens. Tokiu būdu išsiplėtusio termofikacinio vandens perteklius sutalpinamas išsiplėtimo bake, o sistemai atvėsus suspaustas oras išstumia vandenį atgal į šildymo ar kondicionavimo sistemą. Šie išsiplėtimo indai pristatomi į visus Lietuvos miestus.

Tinkamai subalansuota šildymo sistema suteikia galimybę sutaupyti papildomų lėšų ir padeda išvengti nuosėdų kaupimosi. Kokybiški ir patvarūs išsiplėtimo indai šildymo sistemoms padeda išlaikyti pageidaujamą slėgį, todėl prisideda prie harmoningo visos įrangos veikimo. Vis dėl to, kas kelerius metus vertėtų patikrinti esamą oro slėgį – tai aktualu ir naudojant aukščiausios kokybės įrenginius.

NERADOTE JUS DOMINANČIO ATSAKYMO? KLAUSKITE MŪSŲ SPECIALISTŲ

Klausti