Šildymas

Šildymo paslaugos apima šildymo sistemų montavimo, demontavimo ir rekonstrukcijos darbus

  • Kieto (skysto, dujinio) kuro katilų pajungimą bei keitimą
  • Kombinuotų arba elektrinių vandens šildytuvų statymą, keitimą ir valymą
  • Akumuliacinių talpų pajungimą
  • Katilinės mazgo montavimą
  • Kolektorinių sistemų (ketiniai radiatoriai, aliuminiai, plieniniai) montavimą ir rekonstrukciją
  • Koloriferių montavimą
  • Grindinio, sieninio, lubinio šildymo montavimą

Šildymo paslaugų pasirinkimas

Prieš pasirenkant bet kurią iš minėtų šildymo paslaugų, tikslinga įvertinti pagrindinės šildymo sistemos sudedamosios dalies – katilinės – poreikį.
Pirmiausia, pagal poreikį turėtų būti pasirenkama Išgautinio kuro katilinė arba atsinaujinančios energijos.
Pramoninė katilinė eksploatuojama naudojant kietą/skystą/dujinį kurą, o buitinė – kombinuotus šildymo būdus, t. y. kietą ir šilumos siurblius, dujinį arba skystą kurą.

Beje, yra galimybė rinktis ir modernų geoterminį šildymą. Tiesa, renkantis katilinę, vertėtų apgalvoti ir jos išdėstymą: atskiros, susietos su kitais statiniais ar įkomponuotos į kitos paskirties statinius.

Akumuliacinių talpų pasirinkimas

Antras veiksmas – akumuliacinių talpų, kurios suvaldo šildymo procesą, pasirinkimas. Jos reikalingos tam, kad katilas galėtų dirbti nominalia galia ir ekonomiškai. Be šios šildymo sistemos dalies, vandens temperatūrą bus sunu sukontroliuoti, padidės poreikis vis dažniau įkrauti katilą. Taip pat svarbi ir su akumuliacine talpa susijusi procedūra – katilinės mazgo montavimas, kurį profesionaliai atlikti gali tik kvalifikuoti meistrai.

Vertėtų atkreipti dėmesį ir į kolektorius – dar vieną šildymo sistemos dalį. Kolektoriuose sujungiami šildymo vamzdynai, todėl jie svarbūs tuo, jog padeda nukreipti tam tikros temperatūros ir slėgio termofikacinį skystį į vamzdynus. Taigi tinkamai atilktas kolektorių sistemų montavimas užtikrins efektyviai išskirstomą šildomo vandens srautą ir padės sureguliuoti patalpos temperatūrą.

Šildymo-sistemos-min

Šildymo paslauga

Pasakytina, kad šildymo paslauga apima ir grindininį, sieninį bei lubinį šildymą, padedančius paskirstyti šilumą ir pasiekti komfortišką kambario klimatą. Be to, mažėja šildymo sąskaitos, patalpose atsiranda daugiau erdvės, nes tokio šildymo būdo kolektorius dažniausiai montuojamas sieninėje spintelėje. Apskritai, įsirengiant šildymo sistemą, katilinė turi būti projektuojama pagal visus reikalavimus ir noramtyvus, atsižvelgiant į tam tikrus duomenis: namo sienų storį, tipą, namo plotą, lubų aukštį, langų ir durų tipą, sanitarinių mazgų kiekį, šildomų grindų plotą, katilo tipą, norimo eksploatuoti kuro rūšį ir netgi gyventojų skaičių. Šiuolaikinė pažangi šildymo sistema su profesionaliai suteikiama montavimo paslauga padės sutaupyti laiko, finansų ir leis mėgautis kokybiška šiluma savo namuose ar bet kurioje kitoje patalpoje.

D.U.K

Kodėl atliekamas šildymo sistemos balansavimas?

Hidraulinis šildymo sistemos balansavimas atliekamas, kad būtų užtikrintas tolygus šilumos paskirstymas, vienoda patalpų temperatūra ir ekonomiškas šildymo sistemos darbas. Tolygiai šildant visą pastatą, šilumos energijos suvartojimas gali sumažėti 10–20 proc.

Ar reikalinga akumuliacinė talpa?

Akumuliacinė talpa labai palengvina šilumos siurblio darbą ir pagerina našumą. Be to šiek tiek padidėja šildomo vandens tūris, o tai reiškia – galima geriau išnaudoti naktinio tarifo elektros energiją, nes daugiau šilumos sukaupiama talpoje.

Ar galima ant grindų su grindinio šildymo instaliacija dėti parketą?

Grindų apdailos sluoksnio pasipriešinimas šilumai negali viršyti 0,15 m²K/W. Lapuočių medžio parketas atitinka šią sąlygą. Tačiau reikia atsiminti, kad, esant tokiai grindų apdailai, mažėja šildymo efektyvumas. Medžio grindų ribinė temperatūra yra žemesnė, palyginus su kita apdaila, todėl mažėja ir šildymo galia.

Kokią grindų apdailą galima naudoti, esant grindiniam šildymui?

Ant šildomų grindų galima dėti įvairią apdailą: akmeninę, keraminę, plastikinę, kiliminę, medžio mozaiką, grindų dailylentes bei iki 20 mm storio parketą. Ar apdaila tinkama, sprendžiama pagal jos pasipriešinimą šilumai, kuris neturi viršyti 0,15 m²K/W. Geriausiai tinka akmeninė arba keraminė apdaila, kurios pasipriešinimas šilumai mažiausias. Kuo didesnis pasipriešinimas šilumai, tuo daugiau reikia šildyti vamzdžiuose cirkuliuojantį vandenį. Taip pat sunaudojama daugiau vamzdžio, nes jį reikia tankiau kloti. Plastikinė danga, jei tinkama grindiniam šildymui, privalo būti specialiai pažymėta.

NERADOTE JUS DOMINANČIO ATSAKYMO? KLAUSKITE MŪSŲ SPECIALISTŲ

Klausti