Kanalizacijos įrengimas

Statant nuosavą namą ar tvarkant užmiesčio sodybą, pasitaiko, jog nėra įrengtos kanalizacijos. Tokiais atvejais prireikia kanalizacijos įrengimo paslaugos, kurią geriausiai suteikti gali patyrę ir kvalifikuoti santechnikos darbų meistrai.

Kanalizacijos klasifikacija ir sistemos

Nešvaraus vandens (buitinių atliekų) kanalizacijos vamzdžiai.

Jų pagrindinė funkcija – surinkti užterštą, purviną vandenį, kuris buvo naudotas maisto gaminimui, indų plovimui, skalbimui arba kitoms buitinėms ar pramoninėms reikmėms, ir nukreipti jį į atitinkamus valymo įrenginius.

Paviršinio vandens (lietaus) kanalizacijos vamzdžiai.

Jų paskirtis – surinkti lietaus vandenį  nuo stogų, grindinių, kelių ir nukreipti surinktą vandenį į tam tikrą vandens telkinį (pavyzdžiui, upę).

Mišrūs kanalizacijos vamzdžiai.

Tai yra senesnio modelio kanalizacijos vamzdžiai, kurių paskirtis – surinkti tiek užterštą vandenį, tiek lietaus vandenį. Iš tiesų, šiuo metu mišrių kanalizacijos vamzdžių paklausa ir populiarumas yra gana mažas, dažniau renkamasi tokias kanalizacijos sistemas, kurios įrengtos taip, jog buitinės atliekos būtų atskirtos nuo paviršiaus (lietaus) vandens.

Beje, kanalizacija turi ir kelias sistemas: vamzdynų diagnostika su kamera ir pravalymas; vamzdynų stovų keitimas; pogrindinių vamzdynų rūsyje keitimas ir išorės tinklų remonto darbai. Tiesa, profesionalūs meistrai ne tik tinkamai įrengs kanalizaciją, bet ir parinks tinkamiausią kanalizacijos tipą, atsakys į visus rūpimus klausimus, pakonsultuos ir patars, kuris kanalizacijos tipas ar sistema tinkamiausia ir naudingiausia konkrečiu atveju.

ĮRENGIMO PROCESAS

Kanalizacijos įrengimo darbai pradedami įvedant kanalizacijos įvadą, montuojamą po pastato pamatais arba per juos. Vėliau pastato viduje montuojami nuotekų vamzdžiai –110 dn iki kiekvieno prietaiso ir laikikliais pritvirtinami prie sienų arba pamatų. Galiausiai, remiantis STR standartais, vamzdžiai montuojami pagal susiaurėjusius diametrus ir paslepiami sienose.

 

Kiek kitaip kanalizacijos įrengimo procesas vyksta tuomet, kai ji montuojama antrame pastato aukšte. Tokiais atvejais, į antrą aukštą kylantis nuotekų stovas privalo turėti reviziją. Dažniausiai antro aukšto kanalizacija montuojama pirmo aukšto lubose ir tvirtinama specialiais laikikliais.

 

„Plumbera“ meistrai, įrengdami kanalizaciją, naudoja tyliasienius vamzdžius, esant galimybei ant stogo sumontuoja alsuoklį, kuris atlieka svarbią funkciją – neleidžia kanalizacijos sistemoje susidaryti vakuumui. Jei nėra galimybės ant stogo sumontuoti alsuoklio, tuomet patalpoje įrengiamas vakuuminis alsuoklis.

 

Kanalizacijos įrengimas nėra paprastas procesas, jam reikalingos specifinės žinios, įgūdžiai bei speciali įranga, todėl prireikus kanalizacijos įrengimo paslaugų, geriausia kreiptis į kvalifikuotus meistrus.

D.U.K

Kodėl privalu įsirengti nuotekų sistemą?

Jei statote ar rekonstruojate namą nuolatiniam gyvenimui arba vasarnamį sodyboje, vandens nuotekomis reikia pasirūpinti lygiai taip, kaip ir bet kuriuo kitu buitiniu patogumu – vandentiekiu, elektra, šildymu. Tai svarbi namo inžinerinės infrastruktūros dalis. Jos dėka gyvename švarioje aplinkoje, tausojame gamtą ir kvėpuojame grynu, gaiva kvepiančiu oru.

Kuo skiriasi pilkas ir oranžinis kanalizacijos vamzdžiai?

Pilkos spalvos kanalizacijos vamzdžiai yra skirti vidaus kanalizacijai, o oranžinės spalvos vamzdžiai skirti lauko kanalizacijai. Esminis jų skirtumas yra apkrova, kurią vamzdis atlaiko.

Tyliasienė kanalizacija. Kas tai?

Neišvengiamai teko girdėti, kaip per vamzdžius teka vanduo ir kitos nuotekos. Taip yra dėl to, kad kanalizacijos vamzdis yra pakankamai plonas ir nepakankama garso izoliacija. Dėl šios priežasties buvo sukurta tyliasienė kanalizacija, kuri yra žymiai storesnė ir patvaresnė, ir užtikrina puikią garso izoliaciją.

Kokiame gylyje turi būti lauko kanalizacija?

Rekomenduojamas minimalus 0,8m gylis, kuriam esant įprastas vamzdis yra pakankamai patvarus ir nėra veikiamas išorės veiksnių.

NERADOTE JUS DOMINANČIO ATSAKYMO? KLAUSKITE MŪSŲ SPECIALISTŲ

Klausti